newsletter
Pl
De 
Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego o apelu biskupów z Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec
There are no translations available.

Biskupi Kościoła rzymsko-katolickiego w Polsce, z Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec, abp Henryk Muszyński, bp Jan Kopiec, abp Wiktor Skworc, kard. Kazimierz Nycz i bp Tadeusz Lityński, podpisali się pod apelem, w którym padły m.in. słowa:

„Pojednanie to słowo, które od ponad ćwierćwiecza określa relacje polsko-niemieckie. To wielka wartość, którą udało się osiągnąć i którą podtrzymujemy dzięki wysiłkowi nie tylko polityków, ale licznych ludzi dobrej woli po obu stronach granicy. Mamy jednak świadomość, że łatwo można ją utracić przez nieprzemyślane decyzje, a nawet przez zbyt pochopnie wypowiadane słowa”.

Read more...

news

W dniach 25-26 września odbędzie się w Lublinie 6. edycja Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej, którego partnerem merytorycznym będzie Fundacja “Krzyżowa”.
There are no translations available.

KIEW jest miejscem spotkań tysiąca praktyków współpracy rozwojowej i transgranicznej oraz stanowi platformę dialogu środowisk nauki, kultury, edukacji, władz samorządowych i państwowych, twórców i decydentów z tej części Europy. Tego rodzaju platforma ma wspomagać realizację partnerskich projektów z dostępnych źródeł finansowania zewnętrznego.

Kongres jest organizowany w ramach działalności Centrum Kompetencji Wschodnich – programu realizowanego przez Miasto Lublin i Samorząd Województwa Lubelskiego. Zadaniem CKW jest sieciowanie i inicjowanie nowych przedsięwzięć oraz współtworzenie nowej jakości w szeroko rozumianej współpracy rozwojowej.

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego odpowiedzialna będzie za dwa panele w ramach linii programowej „Modele pojednania” w dniu 26.09.2017:

Read more...
 
Local in Global: Welcome to Krapowa!, 25.09-01.10.2017 Krzyżowa

From September 25th to October 1st our international youth encounter on sustainable development for young people aged between 15 and 18 from Germany, Poland, Armenia and Bulgaria is taking place in Krzyżowa.

Read more...
 
Once upon today... in Europe, Krzyżowa 25.08-02.10.2017 r.

From September 25th to October 2nd the first part of our international training course "Once upon today... in Europe" for multipliers (educators, teachers, youth workers) from Germany, Poland, Estonia, Moldova, Romania and Ukraine is taking place in Krzyżowa.

Read more...

gallery